فایل ورد (word) بررسي پارامترهاي عملکرد سازه اي لرزه اي قاب هاي هيبريدي با تير فلزي و ستون بتني تحت بارهاي رفت و برگشتي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي پارامترهاي عملکرد سازه اي لرزه اي قاب هاي هيبريدي با تير فلزي و ستون بتني تحت بارهاي رفت و برگشتي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي پارامترهاي عملکرد سازه اي لرزه اي قاب هاي هيبريدي با تير فلزي و ستون بتني تحت بارهاي رفت و برگشتي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي پارامترهاي عملکرد سازه اي لرزه اي قاب هاي هيبريدي با تير فلزي و ستون بتني تحت بارهاي رفت و برگشتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي پارامترهاي عملکرد سازه اي لرزه اي قاب هاي هيبريدي با تير فلزي و ستون بتني تحت بارهاي رفت و برگشتي :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : نهمين کنفرانس ملي بتن

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

مهم ترین بخش در سازه های ترکیبی (هیبریدی) مربوط به اتصال تیر فولادی به ستون بتن آرمه و شکل پذیری اتصال و استهلاک انرژی القایی ناشی از زلزله در قاب ها می باشد تا بتواند بارهای ناشی از زلزله را در چندین سیکل متوالی تحمل کند. عللی مختلفی مانند عدم وجود خاموت در اتصال و یا عدم بتن ریزی مناسب بدلیل تراکم خاموت باعث تخریب اتصالات بتنی می شوند و لذا مشاهدات پس از وقوع زلزله های واقعی و نیز نتایج آزمایش ها مبین این نکته بوده اند که خرابی های سازه ای بیشتر در ناحیه اتصالات مشاهده شده است، بنابراین لزوم تغییر جزییات ناحیه اتصال به منظور ایجاد اتصالی با عملکرد بهتر می تواند بسیار با اهمیت باشد. در این راستا جهت تحقیق بیشتر در این مقاله به بررسی عملکرد سازه ای قاب های ترکیبی با تیر فولادی و ستون بتن آرمه در قاب یک طبقه، یک دهانه و قاب های 3، 6 و 9 طبقه چهار دهانه از نظر مقدار انرژی جذب شده، شکل پذیری و مقدار سختی موجود با استفاده از تحلیل استاتیکی پوش آور با بارگذاری رفت و برگشتی پرداخته شده است. مرکب سازی اتصال در قاب یک و چهار دهانه باعث افزایش شکل پذیری شده و همچنین سختی اولیه و نهایی قاب های ترکیبی یک و چهار دهانه را نسبت به قاب بتنی مشابه افزایش می دهد. همچنین این قاب ها حدود 2 برابر قاب های بتنی قادر به استهلاک انرژی وارده می باشند که عملکرد مطلوب اتصال ترکیبی مورد بررسی را در قاب ترکیبی به خوبی مشخص می کند. مرکب سازی اتصال در داخل قاب های 1 ، 3 ، 6 و 9 طبقه توسط تیر فلزی جایگزین و اتصال دارای دیافراگم محیطی و برشگیر، منجر به افزایش نیروی غیرخطی شدن قاب و افزایش برش پایه حداکثر قابل تحمل می گردد.

لینک کمکی