فایل ورد (word) اثر ترکيبات مختلف هورموني بر القاء و رشد کالوس زيره سياه [Bunium persicum (Boiss.) B. Fedtsch.]

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اثر ترکيبات مختلف هورموني بر القاء و رشد کالوس زيره سياه [Bunium persicum (Boiss.) B. Fedtsch.] دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اثر ترکيبات مختلف هورموني بر القاء و رشد کالوس زيره سياه [Bunium persicum (Boiss.) B. Fedtsch.]  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) اثر ترکيبات مختلف هورموني بر القاء و رشد کالوس زيره سياه [Bunium persicum (Boiss.) B. Fedtsch.]،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) اثر ترکيبات مختلف هورموني بر القاء و رشد کالوس زيره سياه [Bunium persicum (Boiss.) B. Fedtsch.] :
نام کنفرانس یا همایش : دوازدهمين کنگره ژنتيک ايران

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

زیره سیاه یک گیاه دارویی متعلق به خانواه Apiaceae است که به نام زیره پارسی یا زیره کوهی معروف است. در این پژوهش القاء و رشد کالوس در این گیاه دارویی م هم در محیط کشت MS جامد حاوی غلظت های مختلف NAA (1 mg/l و 1 و 2) به همراه BA (0/2mg/l و 0/5) و 2,4-D( 1 mg.l و 2) به همراه Kin (0/2 mg/l 0/5)، مورد بررسی قرار گرفت. آزمایش در قالب طرح کاملاً تصادفی با 8 تیمار و 3 تکرار انجام شد. نتایج نشان داد که بین درصد کالوس زایی تیمارهای مختلف هورمونی اختلاف معنی داری وجود ندارد ولی در رابطه با افزایش وزن تر و خشک اختلاف معنی داری دیده شد، به طوری که بیشترین افزایش در تیمارهای هورمونی 0/5 mg/l Kin+ 2 mg/l 2,4-D و 0/5 mg/l BA + 2 mg/l NAA مشاهده شد. نتایج این تحقیق نشان داد که در مجموع برای دست یابی به درصد کالوس زایی، وزن تر و خشک بیشتر، سطوح بالای ترکیب هورمونی NAA و BA موثر تر از 2,4-D و Kin می باشد.

لینک کمکی