فایل ورد (word) شناسائي و بررسي روابط طول - وزن سپر ماهيان گزنده (DASYATIDAE) در آبهاي استان هرمزگان (خليج فارس و درياي عمان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) شناسائي و بررسي روابط طول - وزن سپر ماهيان گزنده (DASYATIDAE) در آبهاي استان هرمزگان (خليج فارس و درياي عمان) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) شناسائي و بررسي روابط طول - وزن سپر ماهيان گزنده (DASYATIDAE) در آبهاي استان هرمزگان (خليج فارس و درياي عمان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) شناسائي و بررسي روابط طول - وزن سپر ماهيان گزنده (DASYATIDAE) در آبهاي استان هرمزگان (خليج فارس و درياي عمان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) شناسائي و بررسي روابط طول - وزن سپر ماهيان گزنده (DASYATIDAE) در آبهاي استان هرمزگان (خليج فارس و درياي عمان) :
نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي شيلات و آبزيان ايران

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

این پژوهش به منظور شناسایی خانواده سپرماهیان گزنده (DASYATIDAE) در آبهای دریای عمان و خلیج فارس متعلق به استان هرمزگان (راس میدانی تا راس نایبند) توسط کشتی تحقیقاتی ترالر پاشنه فردوس یک و روش نمونه برداری تصادفی ساده، انجام شد. در این تحقیق گونه های Urogymuns africanus، Pastinachus sephen، Himantura uarnak، H. gerrardi، Himantura sp و H.imbricate متعلق به خانواده سپرماهیان گزنده (DASYATIDAE) شناسایی شد، که گونه UrogymnusH africanus و جنس Himantura sp. برای اولین بار در آبهای کشورمان گزارش می شوند. نتایج حاصل از آزمون T برای مقایسه بین b محاسباتی از روابط طول – وزن و عدد 3 در سطح احتمال 95 درصد بیانگر تفاوت در جنس Himantura sp.، برای نرها، ماده ها و مجموع در رابطه طول کل – وزن می باشد (05/0P<). اما از مطالعات حاصل از همین آزمون در سطح احتمال مورد مطالعه برای این شاخص در گونه های دیگر سپرماهیان گزنده هیچ گونه اختلافی را نشان نداد (05/0P>).

لینک کمکی