فایل ورد (word) اثر متقابل غلظتهاي مختلف و انواع کربوهيدات و پنج نوع محيط کشت بر آندروژنز رقم ماريچي سفيد خالص ليسيانتوس Eustoma grandiflorum "Mariachi Pure White"

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اثر متقابل غلظتهاي مختلف و انواع کربوهيدات و پنج نوع محيط کشت بر آندروژنز رقم ماريچي سفيد خالص ليسيانتوس Eustoma grandiflorum "Mariachi Pure White" دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اثر متقابل غلظتهاي مختلف و انواع کربوهيدات و پنج نوع محيط کشت بر آندروژنز رقم ماريچي سفيد خالص ليسيانتوس Eustoma grandiflorum "Mariachi Pure White"  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) اثر متقابل غلظتهاي مختلف و انواع کربوهيدات و پنج نوع محيط کشت بر آندروژنز رقم ماريچي سفيد خالص ليسيانتوس Eustoma grandiflorum "Mariachi Pure White"،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) اثر متقابل غلظتهاي مختلف و انواع کربوهيدات و پنج نوع محيط کشت بر آندروژنز رقم ماريچي سفيد خالص ليسيانتوس Eustoma grandiflorum "Mariachi Pure White" :
نام کنفرانس یا همایش : هفتمين همايش بيوتکنولوژي جمهوري اسلامي ايران

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

گل لیسیانتوس Eustoma grandiflorum ا ز خانواده Gentianaceae و از اهمیت بالایی در بازارهای جهانی برخوردار است. در این پژوهش برای اولین بار در دنیا، کشت میکروسپور گل لیسیانتوس انجام شد. آندروژنز سریع ترین و موثرترین روش جهت تولید گیاهان هاپلوئید و دابلد هاپلوئیدها برای آزاد نمودن رقم جدید محسوب می شوند. هم اکنون بسیاری از شرکت های تجاری و موسسات دولتی در کشورهای مختلف به کار تولید استفاده از هاپلوئیدهای مضاعف شده مشغولند. علاقه به تولید گیاهان هاپلوئید،عموما به کاربرد آن ها بر می گردد. در این پژوهش اثر متقابل پنج نوع محیط کشت مایع NLN, MS ،NN ،B5 ،NLN½ با سه غلظت 60.90.120mg/l مالتوز و چهار سطح 60.100.130.170m/l ساکارز (به عنوان منابع کربوهیدرات) در القای آندروژنز لیسیانتوس، مورد بررسی قرار گرفت. بیشترین میزان تغییر میکروسپور ها مربوط به محیط NLN و NLN½ بود در تیمارهای محیط NLN½ با 90mg/l مالتوز و محیط 60mg/l MS مالتوز فقط میکروسپورها متورم تشکیل شد؛ اما در تیمار محیط NLN با 120mg/l مالتوز علاوه بر میکروسپورهای متورم، سوسپانسور ایجاد شد. ساختار چند سلولی در تیمارهای محیط B5 با60mg/l مالتوز محیط NLN½با 120mg/lمالتوز، محیط NLN با 60mg/l ساکارز و محیط NLN½ با 170mg/l ساکارز مشاهده گردید.

لینک کمکی