فایل ورد (word) کارآموزی حسابداری دولتی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) کارآموزی حسابداری دولتی دارای 66 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) کارآموزی حسابداری دولتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) کارآموزی حسابداری دولتی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) کارآموزی حسابداری دولتی :

مقدمه:

در چند دهه اخیر گسترش روش‌ها و تكنیك‌های جدید حسابداری درتمامی رشته‌ها و كاربرد آن به صورت كار‌آمد مرهون نوآوری و تحولات بسیاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی و بازرگانی بوده است، به گونه‌ای كه این تحولات عظیم منجر به تغییر سیستم حسابداری از سنتی به پیشرفته گردید. حسابداران دولتی نیز از این امر مستثنی نبوده و توانسته‌اند با بهره‌گیری از روش‌های جدید، گام مثبتی درجهت صحیح و به هنگام نمودن اطلاعات و ارقام مربوط به عملكرد دستگاه‌های اجرایی و رفع ناهماهنگی‌های قوانین و مقررات با نیازهای جامعه در سازمان‌ها بردارند.

از آنجایی كه بودجه شاهرگ اصلی دولت است، دولت تمام فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مالی اعم از كسب درآمد و پرداخت هزینه‌های خود را در چارچوب قانون بودجه طی یك سال مالی انجام می‌دهد. اداره صحیح امورمالی دولت، نقش به سزایی در بهسازی نظام اقتصادی و اداری یا مدیریت بخش دولتی دارد. با استقرار سیستم حسابداری مناسب و كارآمد می‌توان اطلاعات صحیح و قابل اعتمادی را جهت تصمیم‌گیری‌های منطقی برای برنامه‌ریزی‌های آینده اعمال نمود.

با توجه به اهمیت بودجه و ارقام آن، امور مالی هر سازمان از مهم‌ترین بخش‌های هر دستگاه اجرایی است كه آن را می‌توان حتی قلب سازمان نامیده یكی از الزاماتی كه برای خوب تپیدن این قلب لازم است، آگاهی حسابداران از قوانین و مقررات مالی و مسلط بودن بر ثبت‌های مالی و بودجه‌ای می‌باشد. خداوند بزرگ‌راسپاس می‌گویم كه‌مرا در این امر یاری نمود تا شمه‌ای از آنچه را كه در مكتب استادان بزرگوار از راه تحصیل آموخته یا درخدمت مدیران آزموده به تجربه اندوخته‌ام، به عنوان ره‌آوری مختصر به پیشگاه خوانندگان عزیز تقدیم دارم.

فصل اول:

نام دانشگاه

آشنایی با دانشگاه شهید چمران

شهر دانشگاهی

نقشه دانشگاه شهید چمران

فصل دوم:

پیشینه تاریخی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

الف: سازمان برنامه و بودجه

ب: سازمان امور اداری و استخدامی

تشكیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

پیشینه

ساختار تشكیلاتی

الف: معاونت‌ها

ب: شوراها و هیأت‌های وابسته

ج: سازمان‌ها، مراكز و واحدهای وابسته

اهداف و وظایف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

سازمان برنامه و بودجه دانشگاه

نمودار تشكیلاتی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

فصل سوم:

امور مالی

1.دبیرخانه

2.اداره دریافت و پرداخت

1-2-صدور سند

2-2-حسابداری بازنشستگان و مستمری

3-2-درآمدهای اختصاص دانشگاه

4-2-سپرده پیمانكاران شركت‌ها

5-2-صدور چك

صورت مغایرت بانكی

3.اداره رسیدگی

4.اداره اعتبارات

تعریف اعتبار

تأمین اعتبار

اعتبارات امور مالی

اداره دفترداری و تنظیم حساب‌ها

گردش سند در امور مالی

ثبت‌‌های حسابداری اعتبارات هزینه‌ای

5.اداره دفترداری و تنظیم حساب ها

گردش سند در امور مالی

ثبت حسابداری اعتبارات هزینه ای

لینک کمکی