فایل ورد (word) الیاف نساجی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) الیاف نساجی دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) الیاف نساجی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) الیاف نساجی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) الیاف نساجی :

فایل ورد (word) الیاف نساجیشناخت الیاف

لیف رشته ای نازك با طول مشخص است كه قابلیت انحنا، استحكام و ارتجاع لازم برای عملیات ریسندگی و بافندگی را دارا می‌باشد. كلمه الیاف نیز جمع لیف می‌باشد.

مشخصات فایل ورد (word) الیاف نساجی: پیشرفت صنعت نساجی موجب پیدایش الیاف متنوع با مشخصات مختلف گردیده است ولی بطور كلی مشخصات الیاف را میتوان به دو گروه تقسیم نمود:

1- مشخصات فیزیكی مانند رنگ، جلا، طول، سطح مقطع، ظرافت، قابلیت هدایت گرمائی و الكتریكی، استحكام، قابلیت كشش، قابلیت انحنا و میزان جذب رطوبت.

2- مشخصات شیمیایی مانند اثر مواد شیمیایی و رنگ روی الیاف و مقاومت الیاف در برابر نور، حرارت و هوا و .../

انواع فایل ورد (word) الیاف نساجی

فایل ورد (word) الیاف نساجی

1- الیاف ساخت انسان

 1. سنتیك یا مصنوعی
 2. i. پلی استر
 3. ii. نایلون
 4. iii. اكرینیك
 5. iv. پلی پروپیلن

b. رژنره (یا بازیافتی)

 1. i. ویسكوز
 2. ii. اسپات
 3. iii. كازئین

2- الیاف طبیعی

 1. منشا معدنی
 2. i. آسبست (پنبه كوهی)

b. منشا حیوانی

 1. i. ابریشم
 2. ii. پشم
 3. منشا نباتی
 4. i. پنبه
 5. ii. كتان
 6. iii. كنف

الیاف معدنی: مصرف این نوع الیاف در صنعت نساجی محدود بوده و آسبست كه در اصطلاح عامیانه پنبه كوهی یا پنبه نسوز نامیده می‌شود نمونه ای از این الیاف است. این الیاف دارای مصارف صنعتی هستند و در پارچه های ضد حریق نیز بكار می‌روند.

الیاف گیاهی: این الیاف شامل مهمترین فایل ورد (word) الیاف نساجی یعنی پنبه و سایر الیاف مانند كتان، كنف و چتایی است. الیاف گیاهی از طریق كاشتن تهیه شده و پایه سلولزی دارند (سلولز ماده سازنده گیاهان است)

الیاف حیوانی: این الیاف شامل ابریشم، پشم و سایر الیاف شبیه به مو مانند كشیده می‌باشد. الیاف حیوانی پایه پروتئینی دارند كه تركیب پیچیده ای است و قسمت عمده ساختمان بدن جانداران را تشكیل می‌دهد.

الیاف رژنره یا بازیافتی: اینها الیافی هستند كه ماده تشیكل دهنده آنها قبلا در طبیعیت موجود بوده است. به عنوان مثال می‌توان سلولز موجود در گیاهان را ذكر كرد كه به مقدار زیادی در گیاهان وجود داشته و با جدا كردن این ؟

نساجی تهیه می‌گردد. به طرق مشابه امكان دارد بتوان از پروتئین موجود در ساختمان بدن حیوانات و برخی گیاهان استفاده كرد و پس از استخراج و بازیابی این پروتئین كه قبلا بطور طبیعی ساخته شده، فایل ورد (word) الیاف نساجی تهیه كرد. به عنوان مثال می‌توان از پروتئین موجود در شیره كه كازئین نام دارد الیاف كازئینی تولید نمود.

الیاف مصنوعی: این الیاف صرفا از مواد شیمیایی تهیه می‌شوند كه دارای ساختمان لیفی نبوده و از طریق سنتز مواد اولیه و با اجرای عملیات شیمیایی لازم ساختمان لیفی به آنها داده می‌شود.

با توجه به اینكه در كارخانه مشهد نخ بیشتر از الیاف پنبه، ویسكوز، پلی استر و آكریلیك استفاده می‌شود، لذا توجه خود را به الیاف مذكور موظف كرده و در مورد خصوصیات آنها بحث می‌نمائیم.

پنبه

از خصوصیات مهم این الیاف استحكام زیاد در پارچه، داشتن قدرت و قابلیت انعطاف در مقابل هر گونه عملیات ریسندگی و بافندگی و تمایل به جذب رنگهای متفاوت است. همین خصوصیت باعث شده كه باوجود افزایش روز افزودن الیاف مصنوعی، پنبه اهمیت خود را حفظ كرده و مقدار محصول و مصرف آن همواره در حال افزایش باشد.

امروزه مقدار تولید پنبه در ایالات متحده آمریكا حدود یك سوم مجموع تولید پنبه در جهان است و ایران در بین 60 كشور تولید كننده پنبه مقام چهاردهم را دارا می‌باشد.

زراعت پنبه: زراعت پنبه یكی از مشكلترین و پر زحمت ترین و در عین حال پرمنفعت ترین زراعتهاست در تولید پنبه عوامل زیادی نظری تخم پنبه، نحوه كاشت، زمان كاشت، نحوه برداشت، آب و هووا، نور و.. دخلی هستند.

لینک کمکی