فایل ورد (word) بررسي اثر اسپري سالبوتامول روي برونكواسپاسم و هيپوكسي در بيماران با مصرف سنگين سيگار حين بيهوشي عمومي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي اثر اسپري سالبوتامول روي برونكواسپاسم و هيپوكسي در بيماران با مصرف سنگين سيگار حين بيهوشي عمومي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي اثر اسپري سالبوتامول روي برونكواسپاسم و هيپوكسي در بيماران با مصرف سنگين سيگار حين بيهوشي عمومي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي اثر اسپري سالبوتامول روي برونكواسپاسم و هيپوكسي در بيماران با مصرف سنگين سيگار حين بيهوشي عمومي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي اثر اسپري سالبوتامول روي برونكواسپاسم و هيپوكسي در بيماران با مصرف سنگين سيگار حين بيهوشي عمومي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات :10

بیماران سیگاری كه برای بیهوشی عمومی با لوله گذاری درون تراشه انتخاب می شوند به علت تحریك پذیر بودن راههای هوایی در خطر بروز برونكو اسپاسم و هیپوكسی و سرفه های زیاد پس از عمل هستند.هدف از این تحقیق بررسی اثر مصرف سالبوتامول استنشاقی قبل از انجام بیهوشی عمومی در بیماران با مصرف سنگین سیگار و بررسی بروز برونكواسپاسم و هیپوكسی در حین القای بیهوشی و حین جراحی و بروز سرفه های مكرر و آزاردهنده بعد از عمل در این بیماران بوده است. در این مطالعه 60بیمار سیگاری در محدوده سنی 50-30 سال كه عفونت واضح، سرفه و خلط پروداكتیو و تنگی نفس هنگام فعالیت روزانه و ویزینگ در معاینه نداشتند انتخاب شدند و بطور تصادفی به 2 گروه شاهد و مطالعه تقسیم گردیدند. تمام بیماران تحت بیهوشی عمومی با داروهای مشابه و لوله گذاری داخل تراشه قرار گرفتند. با این تفاوت كه در گروه مطالعه 2 پاف از اسپری سالبوتامول 20 دقیقه قبل از اقدام به بیهوشی و قبل از اقدام به بیرون آوردن لوله تراشه استفاده شد و میزان بروز برونكو اسپاسم حین بیهوشی كه از طریق سفت شدن بگ تنفسی در دست فرد بیهوشی دهنده، بروز ویز در سمع و افت اشباع اكسیژن خون شریانی مشخص می شود در 2 گروه در حین و پس از عمل و نیز میزان بروز سرفه های آزار دهنده در ریكاوری مورد مطالعه قرار گرفت. در گروه شاهد، از 30 بیمار 17 نفر و در گروهی كه سالبوتامول دریافت كرده بودند، از 30 بیمار تنها 9 بیمار دچار یكی از عوارض فوق شدند. بنابراین به نظر می رسد كه مصرف پیشگیرانه اسپری سالبوتامول در كاهش بروز برونكواسپاسم و هیپوكسی و سرفه پس از بیهوشی در بیماران با مصرف سنگین سیگار مفید باشد.
كلید واژه: اسپری سالبوتامول، برونكواسپاسم، مصرف سنگین سیگار، بیهوشی عمومی، ویزینگ

لینک کمکی