فایل ورد (word) بررسي اثر سوفنتانيل وريدي بر بالا بردن سطح بي‌دردي حاصل از تزريق داخل نخاعي بوپيواكايين 5/0%

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي اثر سوفنتانيل وريدي بر بالا بردن سطح بي‌دردي حاصل از تزريق داخل نخاعي بوپيواكايين 5/0% دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي اثر سوفنتانيل وريدي بر بالا بردن سطح بي‌دردي حاصل از تزريق داخل نخاعي بوپيواكايين 5/0%  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي اثر سوفنتانيل وريدي بر بالا بردن سطح بي‌دردي حاصل از تزريق داخل نخاعي بوپيواكايين 5/0%،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي اثر سوفنتانيل وريدي بر بالا بردن سطح بي‌دردي حاصل از تزريق داخل نخاعي بوپيواكايين 5/0% :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات :8

یكی از مشكلات بی‌حسی نخاعی عدم دستیابی به سطح بی‌دردی كافی جهت عمل جراحی می‌باشد برای رفع این مشكل در این مطالعه نحوه تأثیر مخدر سیستمیك بر بی‌حس كننده موضعی در بی‌حسی نخاعی روی 118 بیمار با وضعیت فیزیكی II و ASAI تحت بررسی قرار گرفت. بیماران به 2 گروه تقسیم شدند كه در گروه اول پس از بی‌حسی نخاعی با بوپیواكایین 5/0% و ثابت شدن سطح بی‌دردی (حدود 20 دقیقه پس از انجام بی‌حسی نخاعی)، 10 میكروگرم سوفنتانیل از راه ورید تزریق شد و پس از 10 دقیقه از تزریق وریدی، سطح بی‌دردی بطور مجدد اندازه‌گیری گردید. در گروه شاهد یا گروه دوم مشابه همین كار انجام شد اما به جای سوفنتانیل حجم معادل آن نرمال سالین وریدی تزریق گردید. در تمام افراد گروه اول سطح بی‌دردی پس از تزریق مخدر افزایش یافت اما در هیچ یك از افراد گروه شاهد افزایشی در سطح بی‌دردی مشاهده نشد.
كلید واژه: بی‌حسی نخاعی، بوپیواكایین، سوفنتانیل

لینک کمکی