فایل ورد (word) پاکسازي زيستي آلاينده هاي نظامي: راه حلي براي آينده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) پاکسازي زيستي آلاينده هاي نظامي: راه حلي براي آينده دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) پاکسازي زيستي آلاينده هاي نظامي: راه حلي براي آينده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پاکسازي زيستي آلاينده هاي نظامي: راه حلي براي آينده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پاکسازي زيستي آلاينده هاي نظامي: راه حلي براي آينده :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي ارتش جمهوري اسلامي ايران (annals of military and health sciences research)

تعداد صفحات :9

سابقه و هدف: تولید صنعتی مهمات در مقیاس وسیع در صد سال گذشته باعث دفع مقادیر زیادی مواد زاید محتوی مواد منفجره و محصولات جانبی نیتراته به محیط شده است. در ایالات متحده، طبق تخمین ارتش آن کشور، 1.2 میلیون تن خاک با مواد منفجره آلوده شده است. گسترش نگرانی ها درباره اثرات زیست محیطی و بهداشتی مواد شیمیایی ساخته دست بشر باعث شده است تا مطالعات زیادی در مورد سمیت مواد منفجره انجام شود و در نتیجه جهش زایی و سمیت برخی از انواع مواد قابل انفجار رایج در مقاصد نظامی به اثبات رسیده است.این مقاله به صورت مروری و توصیفی نوشته شده است. بطور سیستماتیک و با استفاده از کلمات کلیدی Bioremediation, explosive contaminated soil, biodegradation, adsorption, phytoremediation مقالات مرتبط در سایتهای medscape, science direct, google scholar, etc. جستجو شد. حدود 150 مقاله مرتبط منتشر شده بین سال های 1987 تا 2006 مرور شد و اطلاعات مورد نیاز از 27 مقاله استخراج گردید.روش های رایج پاکسازی زیستی عبارتند از: کودسازی، Bioslurry و فیتورمدیشن. از میان اینها، روشهای کودسازی و bioslurry توانسته اند به حد مطلوب آلودگی زدایی دست یابند.اجبار قانونی برای پاکسازی محیط زیست از مواد منفجره در برخی کشورها سبب شده است تا تلاش های فراوانی برای یافتن روش های مقرون به صرف زدودن آلودگی ها صورت پذیرد. روش های پاکسازی طبیعی به علت کم هزینه بودن همواره مورد توجه بوده اند. در مرور حاضر سعی شده است علاوه بر معرفی آلاینده های نظامی شایع، "پاکسازی زیستی" به عنوان یک روش طبیعی، ارزان و کارآمد معرفی شود.
كلید واژه: آلودگی خاک، پاکسازی زیستی، مواد منفجره

لینک کمکی