فایل ورد (word) همه گيرشناسي اختلالات شخصيت در زندانيان مرتبط با موادمخدر در زندان مرکزي کرمانشاه در سال 1383

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) همه گيرشناسي اختلالات شخصيت در زندانيان مرتبط با موادمخدر در زندان مرکزي کرمانشاه در سال 1383 دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) همه گيرشناسي اختلالات شخصيت در زندانيان مرتبط با موادمخدر در زندان مرکزي کرمانشاه در سال 1383  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) همه گيرشناسي اختلالات شخصيت در زندانيان مرتبط با موادمخدر در زندان مرکزي کرمانشاه در سال 1383،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) همه گيرشناسي اختلالات شخصيت در زندانيان مرتبط با موادمخدر در زندان مرکزي کرمانشاه در سال 1383 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي پزشکي قانوني

تعداد صفحات :6

زمینه و هدف: اختلالات شخصیت دیرپا و غیر انطباقی بوده و در رابطه با محیط سبک هایی انعطاف ناپذیر و ناسازگارانه به شمار می آیند. افراد دارای این نوع اختلالات بعضا بر خلاف ظاهری گرم، بر اساس ویژگی های خاص شخصیت خود، افراد مستعد برای انجام فعالیت های غیر قانونی و خلاف کارانه هستند. لذا این پژوهش به منظور بررسی میزان شیوع اختلالات شخصیت در زندانیان مرد و زن مرتبط با مواد مخدر در زندان مرکزی کرمانشاه انجام شده است.روش ها: این پژوهش 413 مرد و 45 زن زندانی که به جرم قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی کرمانشاه محبوس بودند به روش تصادفی انتخاب و به وسیله آزمون بالینی چند محوری Millon مورد ارزیابی اولیه قرار گرفتند. تشخیص نهایی پس از مصاحبه بالینی با استفاده از فهرست وارسی علایم و نشانه ها بر پایه DSM- IV- TR توسط روانپزشک داده شد. داده ها با استفاده از آزمون های آماری T و X2 و نرم افزار SPSS 11.5 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.یافته ها: نتایج به دست آمده از این پژوهش نشان داد که 85.15% افراد مورد بررسی مبتلا به اختلال شخصیت بودند که در این میان اختلال شخصیت نمایشی با 42.36% و ضد اجتماعی با 40.39% شایع ترین اختلال و اختلال شخصیت اسکیزوییدی با 14.63% محدودترین اختلال بود. 52.62% افراد مورد بررسی دارای اختلال شخصیت مرکب (Mixed) بودند. همچنین بین شغل، تحصیلات، تاهل و قاچاق مواد مخدر ارتباط معناداری به دست آمد.نتیجه گیری: شیوع اختلالات شخصیتی خصوصا بصورت مرکب (Mixed) در زندانیان مرتبط با مواد مخدر بسیار بالاتر از جمعیت عمومی می باشد.
كلید واژه: همه گیرشناسی، اختلال شخصیت، زندان، قاچاق مواد مخدر

لینک کمکی