فایل ورد (word) بررسي مقايسه اي مشكلات گوارشي مكمل آهن و پلاسبو در زنان باردار با هموگلوبين بيش از 13.2 گرم بر دسي ليتر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي مقايسه اي مشكلات گوارشي مكمل آهن و پلاسبو در زنان باردار با هموگلوبين بيش از 13.2 گرم بر دسي ليتر دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي مقايسه اي مشكلات گوارشي مكمل آهن و پلاسبو در زنان باردار با هموگلوبين بيش از 13.2 گرم بر دسي ليتر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي مقايسه اي مشكلات گوارشي مكمل آهن و پلاسبو در زنان باردار با هموگلوبين بيش از 13.2 گرم بر دسي ليتر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي مقايسه اي مشكلات گوارشي مكمل آهن و پلاسبو در زنان باردار با هموگلوبين بيش از 13.2 گرم بر دسي ليتر :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات :8

زمینه و هدف: مطالعات بسیاری نشان داده اند كه مصرف مكمل آهن در افراد غیرباردار، عوارض گوارشی به همراه دارد، همچنین بارداری نیز تغییراتی در دستگاه گوارش ایجاد می كند و موجب مشكلات گوارشی می شود. این مطالعه به منظور بررسی عوارض گوارشی مكمل آهن در زنان باردار با غلظت هموگلوبین بالا (بیش از 13.2 گرم در دسی لیتر) صورت گرفت. روش بررسی: این مطالعه یك مطالعه تجربی از نوع كارآزمایی بالینی دوسوكور بود كه جمعا روی 139 نفر از زنان باردار با هموگلوبین بیش از 13.2 گرم در دسی لیتر انجام شد. 88 نفر در گروه مورد و 51 نفر در گروه شاهد قرار گرفتند. گروه مورد، بعد از هفته 20 بارداری، روزانه یك عدد قرص فروس سولفات حاوی 50 میلی گرم عنصر آهن و گروه شاهد، روزانه یك عدد پلاسبو دریافت كردند، سپس عوارض جانبی داروها، در هفته 24 و 36 بارداری مورد ارزیابی قرار گرفتند. یافته ها: حاصل كار، اختلاف معنی داری را از نظر تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست، بی اشتهایی، سوزش سر دل و دردهای شكمی بین دو گروه مورد و شاهد در هفته 24 و 36 بارداری نشان نداد. نتیجه گیری: با توجه به یافته های این مطالعه می توان این گونه نتیجه گیری كرد كه عوارض گوارشی ایجاد شده در بارداری، بیش تر ناشی از خود بارداری است تا مربوط به مصرف قرص فروس سولفات.
كلید واژه: مكمل آهن، مشكلات گوارشی، غلظت بالای هموگلوبین

لینک کمکی