فایل ورد (word) شيوع لپتوسپيروزيس در ساکنين روستاهاي استان گيلان (84-1383)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) شيوع لپتوسپيروزيس در ساکنين روستاهاي استان گيلان (84-1383) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) شيوع لپتوسپيروزيس در ساکنين روستاهاي استان گيلان (84-1383)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) شيوع لپتوسپيروزيس در ساکنين روستاهاي استان گيلان (84-1383)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) شيوع لپتوسپيروزيس در ساکنين روستاهاي استان گيلان (84-1383) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :12

سابقه و هدف: لپتوسپیروزیس از جمله شایع ترین بیماری های زئونوزی است که توسط انواع لپتوسپیراهای بیماریزا ایجاد می گردد. این باکتری از راه آب و مواد غذایی آلوده و گاهی نیز از طریق غشاهای مخاطی و خراش های پوستی وارد بدن می شود و عفونت ایجاد می کند. به واسطه اندمیک بودن لپتوسپیروزیس در استان گیلان امکان آلوده شدن روستاییان اعم از دامداران و شالی کاران وجود دارد. هر دو دسته مذکور به علت تماس مستقیم با حیوانات و همچنین کار در مزارع به ویژه در فصول گرم سال با پای برهنه و بدون رعایت موازین بهداشتی از جمله گروه های پرخطر می باشند. این بررسی با هدف شناسایی روستاییان آلوده و تعیین میزان تیتر سرمی آن ها در مناطق آلوده استان گیلان انجام شده است.مواد و روش ها: این مطالعه به صورت توصیفی مقطعی بر روی 552 نفر از ساکنین روستاهای گیلان که دامدار و شالی کار بودند و داوطلب همکاری برای انجام این مطالعه بودند، انجام گرفت. ابتلای این دسته از افراد به عفونت لپیتوسپیرایی با بررسی نمونه های سرمی این افراد به روش آزمون آگلوتیناسیون میکروسکوپی (MAT) مورد مطالعه قرار گرفت.یافته ها: از تعداد 552 نفری روستاییان مناطق مورد مطالعه، 117 نفر از آن ها دارای واکنش سرمی مثبت بودند. همچنین شیوع در افرادی که در سن 50-30 سال قرار داشتند، بیش از سایر افراد بود. بیشترین سویه جدا شده را نیز Leptospira icterohaemorrhagiae با 67 نمونه به خود اختصاص داد. کمترین تیتر سرمی 1:100 و بیشترین تیتر سرمی نیز 1:3200 بود. بیشتر مبتلایان (63 نفر) دارای عیار 1:100 بودند.بحث: استان گیلان دارای آب و هوایی معتدل و ملایم خصوصا در فصل کشت و کار می باشد و به دلیل وجود محیطی مرطوب برای حداقل 10 ماه از ایام سال، محیطی مناسب برای بقای لپتوسپیرا در این محیط فراهم است. بنابراین به نظر می رسد که تحقیقات جامعی در نقاط مختلف استان در این خصوص انجام پذیرد.
كلید واژه: لپتوسپیروزیس، MAT، استان گیلان، روستاییان، Leptospira icterohaemorrhagiae

لینک کمکی