فایل ورد (word) بازشناسي نقش برجسته اشكاني سرپل ذهاب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بازشناسي نقش برجسته اشكاني سرپل ذهاب دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بازشناسي نقش برجسته اشكاني سرپل ذهاب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بازشناسي نقش برجسته اشكاني سرپل ذهاب،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بازشناسي نقش برجسته اشكاني سرپل ذهاب :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده ادبيات و علوم انساني اصفهان (مطالعات و پژوهش هاي دانشکده ادبيات و علوم انساني)

تعداد صفحات :18

نقوش برجسته به عنوان یكی از مهمترین مدارك باستان شناسی مورد توجه باستان شناسان و هنرشناسان قرار گرفته اند. اهمیت این آثار در مواقعی بیشتر بر ما آشكار می گردد كه با مطالعه آنها برخی حوادث و حقایق تاریخی برای ما مشخص گردد. یكی از این نقوش كه دارای اهمیت ویژه ای است، نقش برجسته اشكانی سرپل ذهاب است. این نقش برجسته از حدود یكصد و پنجاه سال قبل در نوشته های مورخان و باستان شناسان مورد اشاره قرار گرفت و نظرات متعددی در مورد آن ارایه گردید. این نقش برجسته در دوران پادشاهی گودرز دوم اشكانی حجاری گردیده است، اما وجود چند ابهام و تحلیل در مورد این اثر مشكلاتی را به وجود آورده است. از سوی دیگر، علی رغم اهمیت تاریخی این اثر ارزشمند، متاسفانه تاكنون به صورت شایسته ای بدان پرداخته نشده و به طور صحیحی معرفی نگردیده است. در این مقاله ضمن بررسی دیدگاههای پراكنده و مختلف پژوهشگران حوزه تاریخ، باستان شناسی و زبان شناسی، سعی گردیده است تا جایگاه شایسته این نقش برجسته به عنوان یكی از مهمترین اسناد بر جای مانده از دوران اشكانی مشخص گردد تا از ورای آن بتوان بر برخی از حوادث تاریخی مهر صحه نهاد.
كلید واژه: سرپل ذهاب، اشكانیان، گودرز دوم، نقش برجسته

لینک کمکی