فایل ورد (word) بررسي تاثير افشاي هيجاني نوشتاري بر افسردگي و ظرفيت حافظه فعال در دانشجويان با علايم افسردگي بالا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي تاثير افشاي هيجاني نوشتاري بر افسردگي و ظرفيت حافظه فعال در دانشجويان با علايم افسردگي بالا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي تاثير افشاي هيجاني نوشتاري بر افسردگي و ظرفيت حافظه فعال در دانشجويان با علايم افسردگي بالا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي تاثير افشاي هيجاني نوشتاري بر افسردگي و ظرفيت حافظه فعال در دانشجويان با علايم افسردگي بالا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي تاثير افشاي هيجاني نوشتاري بر افسردگي و ظرفيت حافظه فعال در دانشجويان با علايم افسردگي بالا :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش در سلامت روانشناختي

تعداد صفحات :16

هدف این پژوهش بررسی تاثیر افشای هیجانی نوشتاری بر افسردگی و ظرفیت حافظه فعال دانشجویان با علایم افسردگی بالا بود. نمونه مورد بررسی 33 (29 دختر و 4 پسر) دانشجوی دانشگاه تربیت معلم تهران پردیس کرج- بودند که با شیوه غربالگری انتخاب و به صورت تصادفی در دو گروه آزمایش و کنترل جایگزین شدند. به منظور اندازه گیری افسردگی آزمودنی ها از سیاهه افسردگی بک (BDI) (بک، 1961) و مصاحبه بالینی، و برای ارزیابی ظرفیت حافظه فعال از نمایه حافظه فعال (WMI) (وکسلر، 1997) بهره گرفته شد. در تجزیه و تحلیل داده ها، از تحلیل کوواریانس چند متغیری استفاده گردید. یافته های پژوهش نشان داد که افشای هیجانی نوشتاری میزان علایم افسردگی را کاهش داده و ظرفیت حافظه فعال را در دانشجویان با علایم افسردگی بالا افزایش می دهد، همچنین نتایج حاکی از این است که افشای هیجانی علی رغم پیامدهای منفی بلافاصله پس از افشا، در هفته های بعدی موجب کاهش علایم منفی می شود. و در نهایت این که افشای هیجانی نوشتاری را می توان به عنوان یکی از روشهای ساده، سازنده، کم هزینه و موثر در رویارویی و مقابله با وقایع منفی زندگی دانست.
كلید واژه: افشای هیجانی نوشتاری، افسردگی، ظرفیت حافظه فعال

لینک کمکی