فایل ورد (word) بررسي عوارض گاستروستومي اندوسکوپيک و نقش دوز منفرد آنتي بيوتيک پروفيلاکسي در آن در 136 مورد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي عوارض گاستروستومي اندوسکوپيک و نقش دوز منفرد آنتي بيوتيک پروفيلاکسي در آن در 136 مورد دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي عوارض گاستروستومي اندوسکوپيک و نقش دوز منفرد آنتي بيوتيک پروفيلاکسي در آن در 136 مورد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي عوارض گاستروستومي اندوسکوپيک و نقش دوز منفرد آنتي بيوتيک پروفيلاکسي در آن در 136 مورد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي عوارض گاستروستومي اندوسکوپيک و نقش دوز منفرد آنتي بيوتيک پروفيلاکسي در آن در 136 مورد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : طب جنوب

تعداد صفحات :13

زمینه: گاستروستومی اندوسکوپیک راهی مطمئن جهت فراهم آوردن تغذیه روده ای پایدار می باشد. این مطالعه با هدف بررسی رخداد عوارض گاستروستومی اندوسکوپیک بعمل آمد. بعنوان هدف ثانوی اثر بخشی تجویز دوز منفرد آنتی بیوتیک پروفیلاکسی در پیشگیری از عفونت زخم گاستروستومی نیز مورد بررسی قرار گرفت.مواد و روش ها: رخداد عوارض گاستروستومی اندوسکوپیک در 136 بیمار ارجاع شده پیاپی به بخش اندوسکوپی بیمارستان فاطمه زهرا(س) بوشهر ثبت گردید و در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، اثربخشی دوز منفرد سفتریاکسون وریدی (1 گرم)، دوز منفرد پماد تتراسیکلین جلدی (5 گرم) و فقدان تجویز هر گونه آنتی بیوتیک در پیشگیری از عفونت زخم گاستروستومی مورد بررسی قرار گرفت.یافته ها: تعداد 77 بیمار مذکر و 59 بیمار مونث و سن متوسط 8±49 سال بود. شایع ترین اندیکاسیون برای گاستروستومی، حوادث عروقی مغزی و سپس ترومای مغزی بود. نشت محتویات معده از طریق فیستول معدی- جلدی در 3.7 درصد افراد و عفونت زخم گاستروستومی بعد از هفته اول، اولسراسیون مخاط معده و خارج شدن سهوی لوله گاستروستومی نیز هر کدام در 2.2 درصد از افراد مشاهده شد. عفونت در محل ورود لوله گاستروستومی در بررسی 48 ساعت اول و پیگیری هفته اول در هیچکدام از بیماران 3 گروه مورد مطالعه رویت نگردید.نتیجه گیری: گاستروستومی آندوسکوپیک راهی مطمئن، آسان و بی خطر جهت فراهم آوردن تغذیه روده ای است و ریسک عوارض عمده بسیار اندک می باشد. تجویز دوز منفرد آنتی بیوتیک، پروفیلاکسی در پیشگیری از بروز زخم گاستروستومی نقشی ندارد.
كلید واژه: گاستروستومی آندوسکوپیک، حوادث عروقی مغزی، تغذیه روده ای، آنتی بیوتیک

لینک کمکی