فایل ورد (word) مقاله بهبود سامانة ايمني جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از تزريق درون تخم‌مرغي ويتامين‌هاي 25(OH) D3 و K3

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بهبود سامانة ايمني جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از تزريق درون تخم‌مرغي ويتامين‌هاي 25(OH) D3 و K3 دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بهبود سامانة ايمني جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از تزريق درون تخم‌مرغي ويتامين‌هاي 25(OH) D3 و K3  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بهبود سامانة ايمني جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از تزريق درون تخم‌مرغي ويتامين‌هاي 25(OH) D3 و K3،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بهبود سامانة ايمني جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از تزريق درون تخم‌مرغي ويتامين‌هاي 25(OH) D3 و K3 :


تعداد صفحات :13

هدف این پژوهش بررسی تأثیر ویتامین­های (OH)D325 و K3 با استفاده از تزریق درون تخم­مرغی بر سامانه ایمنی جوجه­های گوشتی بود. 800 تخم­ بارور مرغ مادر گوشتی راس 308 در طرح کامل تصادفی به‌صورت فاکتوریل (3×4) در دوازده تیمار، چهار تکرار و شانزده مشاهده، انجام گرفت. تیمارها شامل ویتامین D (0، 4/0، 6/0، 8/0 میکروگرم) و ویتامین K (0، 2، 6 میکروگرم) بودند. روز 18 جوجه­کشی تخم­های بارور، 5/0 میلی­لیتر از محلول­های آزمایشی و گروه کنترل 5/0 میلی­لیتر آب­مقطر دریافت کردند. پس از پایان جوجه‌کشی2، جوجه‌های نر برای 42 روز به سالن پرورشی منتقل شدند. برای بررسی ایمنی هومورال میزان 5/0 سی­سی محلول 10درصد SRBC (گلبول قرمز گوسفند) در روزهای 28 و 35 به یک قطعه جوجه از هر تکرار تزریق و در روزهای 35 و 42 خون‌گیری انجام شد. روز 24 برای ارزیابی ایمنی یاخته‌ای فیتو هم­آگلوتینین (PHA) به پرد انگشت پای جوجه­ها تزریق و یک و پنج روز بعد، برای اندازه­گیری میزان تورم پوست و ماندگاری تأثیر تیمارها، از شاخص تحریک پوستی استفاده شد. بر پای نتایج، با افزایش سطح ویتامین K3عیار پادتن (تیتر آنتی‌بادی) علیه ویروس نیوکاسل افزایش یافت (05/0P<). بیشترین عیار پادتن علیه SRBC و غلظت IgG مربوط به سطح 4/0 میکروگرم D3 و 6 میکروگرم K3 بود (05/0P<). بیشترین میزان شاخص تحریک مربوط به همین تیمار و کمترین میزان تحریک مربوط به تیمار 6 میکرولیتر K3 بود (05/0P<). درنهایت به نظر می­رسد که سطح 4/0 میکروگرم ویتامین D3و6 میکروگرم ویتامین K3 با اعمال اثر هم‌افزایی، موجب تقویت پاسخ ایمنی در جوجه گوشتی می­شود.

لینک کمکی